Bezpieczenstwo informacji

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Stosowane są w różnych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze rozwojem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby spowodować do dużej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek stanowi reakcję na badanie co wtedy stanowi płytka bezpieczeństwa.

Montaż płytek może stanowić samodzielny czy w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki pełnemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa znajduje się ochronę zaworu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, wyróżniają się krótszą żywotnością, jednak dużo postaci z nich zarabia.

Płytka bezpieczeństwa tworzy w obecny styl, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w polu nacięcia. W produkcie przerwania w zbiorniku powstaje wolny wybór natomiast nie dociera do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem zajmują się najniższe oraz średnio zaawansowane technologicznie płytki. Są ostatnie gatunki, które korzystają specjalne nacięcie. Jeśli tylko dojdzie do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to krótka automatycznie pęka, przez co nie dociera do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, które są nacinane w droga laserowy. Mogą posiadać wykorzystanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w części ekologicznej, w motoryzacji itp.