Centralny odkurzacz sklep

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W dawnych odkurzaczach filtry nie są w okresie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w pomieszczeniu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania jest ponad bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje zawsze zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w stron rurek i przewodów, jakie zostaną pochowane w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania pokazuje się z kilku elementów. Podstawowym i najważniejszym z nich jest część centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które idą do gniazd ssących zamontowanych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża składa się do najbliższego mieszkania i dzięki temuż można już dołączyć do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna pewno być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zwykle jest zlokalizowana w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej gromadzi się z silnika wyposażonego w turbinę, która powoduje podciśnienie. Elementem składowym jest wyjątkowo separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na mocniejsze plus słabsze. Im pełniejszy tym powietrze będzie dokładnie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w zamku w głównych pomieszczeniach. W domkach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.