Co wziac pod uwage przy zakupie kasy fiskalnej

Cena przede wszystkim
Każdy lubi kupować tanio. Pierwszą rzeczą, na którą na początku zwracamy uwagę, jest cena kasy fiskalnej. A różnice są dosyć duże – od 1000 zł do nawet 4000 zł. Jednak w urządzeniu fiskalnym to nie cena jest istotna, ale dopasowanie kasy do potrzeb działalności.

Rodzaj działalności
Jest to najważniejsze kryterium. W zależności od tego, jak wielu konsumentów przyjmujesz w ciągu dnia, jak wiele posiadasz asortymentu i w jakiej formie prowadzisz działalność gospodarczą, potrzebna Ci będzie kasa przystosowana do konkretnych potrzeb. Nie obawiaj się powiedzieć sprzedawcy kas o tych szczegółach, ponieważ dzięki temu będzie on mógł wybrać urządzenie, które przyczyni się do większych zysków w Twojej jednostce handlowej.

Na jakie rodzaje dzielimy kasy fiskalne sklepowe?

Kasy jednostanowiskowe
Ten rodzaj kas zwykle widzimy w sklepach, supermarketach, kioskach oraz większych jednostkach usługowych. Mają one mniejszą bazę towarową niż kasy przenośne, dlatego używane są wszędzie tam, gdzie asortyment jest bardzo szeroki lub bardzo często się zmienia. Do kasy jednostanowiskowej zwykle można podłączyć inne urządzenia, takie jak np. waga elektroniczna, czy komputer. Należy jednak wiedzieć, że kasy fiskalne jednostanowiskowe posiadają różne funkcje i parametry techniczne, w zależności od rodzaju oraz ceny. Przed nabyciem warto więc sprawdzić, czy dana kasa będzie odpowiednia dla naszej działalności.

Kasy systemowe
To jedne z bardziej skomplikowanych, a zarazem najbardziej wydajnych urządzeń tego typu. Kasy fiskalne systemowe zostały stworzone z myślą o pracy w systemie sprzedaży. Używane są we wszelkiego rodzaju sklepach oraz marketach o wielkim natężeniu ruchu. Kasa systemowa może zostać połączona z komputerem, na którym wgrane jest oprogramowanie sprzedażowe. Można ją połączyć także z innymi urządzeniami, takimi jak czytnik do kodów kreskowych czy waga sklepowa. Oczywiście kasy fiskalne jednostanowiskowe oraz przenośne zwykle również można połączyć z komputerem, jednak w przypadku kas systemowych wysyłanie danych odbywa się w czasie rzeczywistym. Kasy systemowe to bardzo droga grupa urządzeń tego typu. Nie ma potrzeby inwestować w takie kasy prowadząc niewielkie punkty handlowe czy usługowe. Jednak w większych placówkach handlowych kasy systemowe są najkorzystniejszym rozwiązaniem i warto je kupić.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl