Czy negatywne emocje sa nam potrzebne

Każdy spośród nas miewa czasem gorsze chwile w życiu, bywa przygnębiony lub też zmartwiony. Często takie stany są wynikiem złych i stresogennych wydarzeń w bliskim życiu, na jakie nie mamy wpływu. Śmierć bliskiej osoby, strata przyjaciela, rozwód, choroba, utrata lub zmiana pracy - powodów do złego samopoczucia psychicznego prawdopodobnie stanowić niewątpliwie wiele. To proste, że pod wpływem takich form czujemy się przytłoczeni, przygnębieni i smutni. Jednak taki stan powinien wcześnie czy później minąć samodzielnie, w ilość upływu czasu. Jak działać, jak naprawdę się nie dzieje?

Czujesz się stale przygnębiony i przytłoczony, złe nastroje trwają bez przerwy przez wszystkie tygodnie? Tworzysz przez nie tracić kontakt z drogimi lub zaniedbywać swoje cele? Pamiętaj, iż nie każda rana zagoi się samodzielnie. Czasami powinniśmy wziąć po profesjonalną pomoc - nie trzyma w niniejszym nic złego. Gdy skutki negatywnych wydarzeń przejęły kontrolę nad Twoim działaniem, pomocna może zaprezentować się poradnia zdrowia psychicznego.

W środowisku takim jak poradnia psychiczna pracują praktyczni i certyfikowani lekarze (psycholog, psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta). Możesz liczyć z ich strony na kompetentną konsultacja oraz pomożenie. Wbrew potocznej opinii, usługi tych lekarzy nie są zarezerwowane ale dla kobiet dotkniętych poważnymi chorobami psychicznymi - przeciwnie - powinien się tam zgłosić każdy, kto od dłuższego czasu wyprowadza się z jednym kłopotem w branży psychicznej - nawet jeżeli objawy nie są bardzo niebezpieczne. Lekceważenie złego samopoczucia może spowodować, że rozwiną się u nas choroby takie jak depresja i nerwica. Znacząco utrudniają one trwanie pacjentów, i przynajmniej są w sumy uleczalne, terapia może stać tak długi czas.

Na pierwszej randce w poradni zdrowia psychicznego będziesz tworzył okazję spotkać się z psychologiem na spotkaniu konsultacyjnym. Takie spotkanie bierze na planie postawienie diagnozy, udzielenie pomoce i ustalenie dalszych działań, jakimi potrafią żyć np. skierowanie do psychiatry lub podjęcie psychoterapii u terapeuty.