Czy warto zainwestowac w drukarke fiskalna

Coraz częściej widzi się nowe sklepy na polskich ulicach. Idzie to w parze ze zwiększonym popytem na zakup różnorakich kas fiskalnych, a kolejnym następstwem jest zwiększenie się przychodu, jaki otrzymuje od podatników rząd kraju. Wielu młodych przedsiębiorców pomija niestety w swych przygotowaniach do założenia działalności gospodarczej pewien niezwykle istotny aspekt. Mowa tutaj o zakupie drukarki fiskalnej.


Drukarka fiskalna novitus jest to urządzenie, którego zadaniem jest rejestrowanie przychodów pochodzących ze sprzedaży. Głównie jest to sprzedaż detaliczna. A co jest celem tego rejestrowania? Oczywiście, że rozliczenie podatku dochodowego przez rząd. Zgodnie z konstytucją, drukarka musi posiadać homologację, aby mogła być używana legalnie.
Wyjaśnijmy więc przy okazji kolejny termin, czyli homologację. Ten termin pochodzący, jak wszystko inne, z języka greckiego oznacza pozwolenie na używanie danego urządzenia elektronicznego lub maszyny na terenie państwa, które to pozwolenie wydaje. Zazwyczaj przyznaje je uprawniona instytucja. Jakie są konsekwencje korzystania z urządzenia pozbawionego homologacji? Jest to odpowiedzialność użytkownika za wszystkie ewentualne szkody poniesione podczas pracy.
Co podlega przeglądowi homologacyjnemu? W Polsce są to między innymi urządzenia fiskalne oraz wszystkie samochody osobowe importowane do kraju spoza obszaru Unii Europejskiej.
Wracając do tematu, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw posiadania własnej firmy, należy uwzględnić zakup drukarki fiskalnej. Jest jednak pewna różnica pomiędzy drukarką fiskalną, a kasą. Z pozoru posiadają niemal identyczne zastosowanie i właściwości, jest jednak pewna znaczna różnica. Mianowicie, drukarka nie może pracować samodzielnie, bez podłączenia do komputera. Kasa z kolei działa bez tego wymogu, przez co ma przewagę nad pokrewnym urządzeniem. Poza tym, zadanie omawianego urządzenia polega niemal wyłącznie na rejestracji i drukowaniu paragonów. Jest częścią składową systemów sprzedaży występujących w marketach i supermarketach.
Takie są realia posiadania drukarki fiskalnej. Polecam serdecznie zakupić ją do pary z kasą, aby w pełni korzystać z możliwości, jakie dają nam te urządzenia.