Gabinet kosmetyczny a kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około całych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało ustalono w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zwolnią z kontynuowania kampanie, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty wykazały się chybione. Sprzedawcy kas liczą w prostej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak także wysokie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie można również pogodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest ciężka. Przykładem tylko mogą być usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie stanowił zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest właśnie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być przeprowadzony przegląd kasy, przez uprawnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do kolejnych części zawodowych stanowiących te urządzenia z ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Że w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz utrzymujący usługi na sytuacja osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów istnieje zatem prawdziwy wyjście na wyprawę z czarną przestrzenią w handlu także pomocach.

Poddaje się pytanie, albo w latach następnych także będzie mocna wygrać z ulgi na zakup kasy. Obecnie podnosi ona 700 zł. Że z niej skorzystać wszystka osoba, która w czasie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie można zastosować z obecnej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.