Gastronomia jastarnia

Płynący z języka angielskiego termin coaching (oznaczający trenowanie) to nazwa interaktywnego procesu szkolenia, przeprowadzającego się za pośrednictwem technik połączonych z wiedzami psychologicznymi. Stanowi obecne sposób szkolenia pracowników liczący na działaniu procesu decyzyjnego w projekcie odpowiadania ich spraw zawodowych, co pomaga innym osobom lub biurom w dynamizacji tempa wzroście tudzież umożliwia usprawnienie funkcjonowania firmy. Prowadzący tego gatunku działania są coachowie, którzy tworzą ze bliskimi mężczyznami na nowych płaszczyznach np. w kontaktu spośród ich biznesem, rozwojem prace zawodowej, a i omawiają kwestie dotyczące relacji interpersonalnych z pozostałymi ludźmi.

Profesjonalny coaching umożliwia klientom podejmowanie mądrzejszych decyzji, pełniejsze zajmowanie ich własnych predyspozycji, sprecyzowanie naszych planów i skupienie na optymalizacji działań zmierzających do ich zdobycia. Coaching stanowi proces samodoskonalenia, którego najważniejszym punktem jest poprawienie pewności siebie klienta i okazywania wsparcia w wolnym dokonywaniu zamierzonych kolei w oparciu o jego osobiste projekty i środki intelektualne. Pozostałymi cechami widocznymi w ćwiczeniach dla  pracowników w strukturze coachingu są:

coaching jest szkoleniem całkowicie dobrowolnym; coach nie jest prawa wyznaczać klientowi żadnych dyrektyw; nie uczy ludzi, tylko działa im w ciągu rozwijania się; jest stworzony na podstawie pytań i stymuluje myślenie; musi panować atmosfera szacunku i akceptacji poglądów klienta; celem jest doprowadzanie do świadomego wprowadzania zmian.