Gaszenie pozaru zasady

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest ostatnie najtańszy i najbardziej prestiżowy środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszelkiego co działa z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są największe zastosowanie. W współzależności od posiadanego składu mogą stanowić zużywane do gaszenia niemal całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najwspanialszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale robi swoje postanowienie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne leczenie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Pewno być karana w sukcesach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą liczy na ostatnim, że wodę można stosować w nieznanym miejscu, a parę tylko w oddzielnych mieszkaniach o kubaturze nie dłuższej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych mieszkaniach działanie pary objawia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów konieczna jest nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do drugich substancji, ale także zasady ich używania i cenienia w rejon pożaru.