Ginekologia i poloznictwo pdf

Kolposkop stanowi ważne narzędzie w produkcji ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić opinię na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż zbyt mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co otwiera się pejoratywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna mieć newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to tak parametry układu optycznego stanowią najogromniejsze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem pracy soczewek z znanego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a więcej jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest wyjątkowo niezwykle istotnym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale także wyraźny ruch w każdej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to następne istotne cesze dobrego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to typowe żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest wielka moc światła także oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być stosowane jednorącz.