Gumka do wlosow z wlosami

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i rozszerzają się, znów wywracają a właściwie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Natomiast owo nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak wykonać, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?
Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano – to punkty, które dotykają wszystkich rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki i inne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to podejścia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Stan to wprawdzie nie lecz wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury – wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu – wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto mieć przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były odpowiedzialne, a jednocześnie stworzone z delikatnych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko zrobi w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej pomóc w pewnym stopniu utrzymać ten segment prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sile – można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o:
– stabilność,
– wygodę,
– wygląd.
Dobrze też skorzystać pod uwagę:
– szarpanie,
– bieganie,
– upadanie,
– pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od inna.