In vitro leczenie bezplodnosci

Coraz bardzo par boryka się z tematami związanymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod gry z niepłodnością, ale okresami nie gwarantują one oczekiwanych rezultatów. Najlepszą spośród nich istnieje zapłodnienie invitro, które polega na pokryciu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym dokładnie polega ten proces?
Przed podejściem do środku kobieta powinna przejść kurację hormonalną liczącą na zażywaniu odpowiednich środków, jakie uznają zbyt zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w toku jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki oferowane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Następnym krokiem jest uzyskanie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i wykorzystuje spośród nich gamety. Na obecnym sezonie mężczyzna powinien oddać nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Następnym krokiem jest danie celi w inkubatorze, a po jakiś 20 godzinach specjaliści są w kształcie ocenić skuteczność zapłodnienia. Drugim czasem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do pomieszczenia macicy. Zazwyczaj transferowi oddaje się dwa zarodki. Ten fragment nie jest ciężki dla kobiety, dlatego całość zabiegu przenosi się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni podaje się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki budzi się mrożeniu w dużo małej temperaturze. Osoba po przeprowadzonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Niewskazany jest także duży wysiłek fizyczny, zwłaszcza powiązany z podnoszeniem ciężkich rzeczy. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, będących zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się coraz bardziej częstym sposobem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda używana jest w wielu klinikach w Polsce, jednak osoby planujące skorzystać z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która zajmuje najlepszych specjalistów.