Jak usprawnic dzialania restauracji

Program pos gastronomia to program sprzedaży kelnerskiej, który umożliwia prowadzenie efektywnej i szybkiej gospodarki magazynowej restauracji, barów czy ogólnie mówiąc przedsiębiorstw gastronomicznych. Aplikacja ta opiera się o dokumenty magazynowe oraz dokumenty ze sprzedaży.


W zależności od rodzaju działalności możliwa jest całkowita centralizacja wprowadzanych danych, ale również bezpośrednio w odrębnych lokalach. Bezpośrednio z programu do lokali dostarczane są informacje: o produktach, jakim może dysponować, o organizacji lokalu, oraz o cenach zakupu i zbytu.
Sugerując się zebranymi w bazie danych dokumentami, program wykonuje odpowiednie kalkulacje cen składników potraw, oblicza marże, oraz zapotrzebowanie na surowce.
Dane przygotowane przez pos gastronomia są podstawą ewidencji cen zakupu produktów gastronomicznych, prowadzi on również pewnego rodzaju księgowość przedsiębiorstwa gastronomicznego.

Program posiada wiele przydatnych funkcji m.in. :

  • posiada procesor fakturujący,
  • prezentuje zużycie surowców gastronomicznych na podstawie dokumentów magazynowych,
  • wylicza ceny potraw według rzeczywistych kosztów zakupu składników,
  • informuje o przekroczonym stanie magazynu,
  • informuje o składnikach brakujących do przygotowania potraw,
  • prowadzi dziennik pracy każdego kelnera, jego obroty,
  • tworzy raporty produkcji dziennej itp.

Wielką zaletą programu pos gastronomia jest możliwość synchronizacji komputera i kas fiskalnych, na których rejestrowana jest sprzedaż. Dzięki temu możliwe jest utworzenie, skomputeryzowanego systemu rozliczania począwszy od dostaw surowców aż do sprzedaży gotowych potraw. Program wykorzystuje dwukierunkową komunikację z kasami. Z jednej strony nadaje do kas informacje o produktach, kelnerach, z drugiej strony pobiera z kas fiskalnych dane o sprzedaży potraw, napojów, obrocie całej kasy oraz personelu. Po zaprogramowaniu przez serwis, kasy nie wymagają od obsługi żadnej specjalistycznej wiedzy, a całość wymiany danych prowadzona jest w sposób automatyczny. Umożliwia realizację zamówień i sprzedaży w bardzo łatwy, a zarazem wygodny sposób, za pomocą ekranu dotykowego. Kelnerzy i barmani, poprzez takie rozwiązanie, nie tracą czasu na zbędne czynności, a całą uwagę mogą skupić na obsłudze klienta.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl