Konkurs plastyczny zapobiegajmy pozarom 2015

Wybuch pożaru to jakieś spośród ostatnich zagrożeń, na jakie należy być dobrze przygotowanym. Ogień jest znacznie groźnym żywiołem, i jego duże przenoszenie się, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej obeznanych spośród nim strażaków. Systemy zabezpieczenia przed ogniem są podstawę wyposażenia każdego budynku. Zagrożenie pożarowe absolutnie nie winno stanowić lekceważone. Jednak dobre zaopatrzenie w przyrządy do wyprawy z pożarem potrafią być niewystarczającym środkiem zapobiegawczym.

Równie istotne jest odpowiednie przeszkolenie. Gra z ogniem wymaga umiejętności uznania jego rodzaju, charakterystyki przedmiotu, który płonie oraz odpowiedniego dobrania środka, którego przedmiotem będzie zwalczenie płomieni. Nie jakiś ogień, gasi się tym samym sposobem. W niektórych przypadkach jedyną możliwością skutecznego przeciwdziałania unoszeniu się ognia jest gaszenie parą.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_elzab_mera/Elzab MERA TE FV TFT - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Para gaśnicza – steam fire extinguishing
Steam fire extinguishing to para gaśnicza, która zna być znacznie dobre właściwości zwalczające płomienie, jednakże nie jednak może istnieć traktowana. Ze powodu na bliski niski ciężar właściwy, absolutnie nie pewno być wykorzystywana jako sposób gaśniczy używany do akcje z ogniem na naturalnej przestrzeni. Niski ciężar powoduje, iż w takich możliwościach, para nie spełni swoich gaśniczych właściwości. Idealnie za, to, sprawdzi się do gaszenia pożaru w młodych i zamkniętych pomieszczeniach. Ich wielkość nie powinna przekraczać 500 metrów sześciennych. Często jest wykorzystywana do zabezpieczenia przeciwpożarowego na statkach, przepompowniach, przy gaszeniu kotłów wulkanizacyjnych czy pożarach w suszarniach drewna. Sprawdzi się również przy gaszeniu pożaru cieczy, pod warunkiem jednak, że temperatura ich zapłonu, przekracza barierę sześćdziesięciu stopni.
Gaszenie parą a jego skuteczność zależy od temperatury zapłonu cieczy i gazów. Im wyższa ona będzie, tym potężniejszą skuteczność zapewni gaszenie. Technologia ta, działa dzięki zastosowaniu mechanizmu, jakiego projektem jest znakomite minimalizowanie stężenia tlenu, aż do poziomu, w którym proces spalania zatrzymuje się niemożliwy. Najważniejszym elementem jest przecież konieczność używania tej techniki do gaszenia pożarów jedynie w pomieszczeniach zamkniętych.