Kupujesz pierwsza kase fiskalna o tym musisz pamietac

Pomysł na biznes, zaplecze finansowe i motywacja to doskonały początek dla młodego przedsiębiorcy. Jednak każdy, kto decyduje się na założenie własnej działalności musi przygotować się na długą listę urzędniczych formalności do wypełnienia.

Jedną z nich jest wyposażenie się w kasę fiskalną. Rzecz jasna dotyczy to tych przedsiębiorców, którzy w ramach swojego biznesu planują sprzedawać towary, bądź usługi osobom fizycznym nie prowadzącym działalności. Należy pamiętać, że to duże uproszczenie. Ministerstwo Finansów szczegółowo określa, kto kasę musi mieć, a kto nie.

Nie ulega wątpliwości, że najtrudniejszy jest zakup pierwszej kasy fiskalnej. Trzeba dobrze określić nasze potrzeby. W dużym sklepie małe urządzenie zdecydowanie się nie sprawdzi. Z kolei duża kasa fiskalna okaże się porażką chociażby w przypadku firmy świadczącej przewóz osób.

Jednocześnie warto pamiętać, że wybór kasy zależy od powierzchni, którą dysponujemy. Jeśli mamy jej dużo, możemy pozwolić sobie na większe urządzenie, które z pewnością będzie wygodniejsze w użytkowaniu. Jednak w przypadku lokali, w których liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni, najlepsza będzie niewielka, kompaktowa kasa fiskalna.

Wybierając konkretne urządzenie warto pamiętać, że ma ono służyć nam przez długie lata. Co więcej, codziennie będzie eksploatowane przez kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin. Specjaliści z branży mówią krótko: na kasach fiskalnych nie warto oszczędzać. Tym bardziej, że w przypadku zakupu pierwszej kasy można liczyć na częściowy zwrot jej kosztów. Można powiedzieć, że to taki ukłon od państwa w stronę przedsiębiorcy, zaczynającego swoją przygodę na rynku.

Warto poszukać w Internecie odpowiedniego, autoryzowanego punktu sprzedażowego wpisując w wyszukiwarkę hasło: “kasy fiskalne sklep“. Kolejny ważny aspekt to ocena, czy firma, która oferuje sprzedaż kas, zapewnia też serwis urządzenia. Trzeba zadać sobie pytanie: co jeśli kasa zepsuje się w trakcie dnia pracy? Trzeba jak najszybciej ją naprawić. Nie możemy sobie pozwolić na kilka dni oczekiwania na specjalistę, bo – mówiąc krótko – w tym czasie tracimy klientów.

Ponadto, każda kasa fiskalna – zgodnie z polskim prawem – podlega obowiązkowym, okresowym przeglądom technicznym. To obowiązek. Jego przeoczenie może nas słono kosztować (Urząd Skarbowy traktuje to jako wykroczenie finansowe i często nakłada na przedsiębiorcę grzywnę).


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl