Lampy swietlowkowe czy zwykle zarowki

Jak można przyznać, dobór oświetlenia do danego wnętrza jest niezwykle ważny. Oczywiście w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na żywotność lamp, na cenę, a także na aspekt ekologiczny. Nie można jednak zapominać o samym komforcie korzystania z danego rodzaju oświetlenia, który jest nie mniej istotny. Niekiedy wręcz może być najważniejszy, jeśli na przykład ma się zamiar pracować przy wybranym typie oświetlenia.

Warto więc zastanowić się nad tym, czy lampy świetlówkowe mogą się sprawdzić, jeśli na przykład chce się urządzić pomieszczenie biurowe. W pierwszej chwili z pewnością rzuci się w oczy to, że te lampy mogą świecić bardzo długo w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Jednak ich żywotność może znacznie szybciej spaść, jeśli często będzie się je włączać i wyłączać. Nie można też zapominać o efekcie stroboskopowym, który jest wyjątkowo męczący dla oczu.

Ponadto trzeba pamiętać o tym, że świetlówki choć wydają się być ekologiczne, w rzeczywistości wcale takie nie są. Wynika to z faktu, że zawierają różne toksyczne substancje, w tym rtęć, która jest wyjątkowo szkodliwa, co sprawia, że naprawdę warto się zastanowić nad tym, czy inwestycja w takie oświetlenie to dobre rozwiązanie. Z tego też powodu warto też przeanalizować ofertę innych rodzajów oświetlenia, by wybrać takie, które będzie zapewniać dość dobre parametry techniczne, a przy tym nie będzie szkodliwe ani dla zdrowia, ani dla środowiska naturalnego.

Oczywiście zwykłe żarówki też nie są pozbawione wad. Przede wszystkim szybciej się wypalają, a ich powierzchnia bardzo się nagrzewa. Pobierają też więcej prądu, gdy są włączone, dlatego też jak można zauważyć, dobór właściwego oświetlenia może wiązać się z różnymi analizami dostępnych na rynku produktów oświetleniowych. Tylko w ten sposób będzie można znaleźć dla siebie takie lampy, które w pełni zaspokoją potrzeby związane z użytkowaniem danego wnętrza i czynnościami, jakie się w nim najczęściej wykonuje.