Oswietlenie awaryjne obejmuje

Systemy oświetlenia awaryjnego są bardzo kluczową rolę w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia potrafią oni zostać trwale okaleczeni, a nawet może stać zagrożone ich trwanie. W czasie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do szerokich obrotów zatrzymają się dopiero po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w ostatnich maszynach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal absolutnie nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Wyróżniają się one na inne rodzaje, ale zadaniem wszystkiego z nich istnieje zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez jakiś moment po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, zaś w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie ale w przemyśle lecz jeszcze w terenach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w toku dobrej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do momentu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw jest nie pewne cechy, jakimi jest korzystanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

http://www.comarch-polkas.pl/2018/02/17/dlaczego-warto-zaktualizowac-system-comarch-erp-xl/

Własny sposób możliwy do wprowadzania w przemyśle liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i systemy sterujące. Można i użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło wykonywać wiele godzin, ale działalność będzie bogata też oddać do innych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.