Pakowarka prozniowa komorowa

Pakowanie próżniowe daje ogromną zaletę nad tradycyjnymi formami pakowania i chronienia. Produkty włożone w współczesny sposób dłużej zachowują świeżość także są lepsze w transporcie na dalsze odległości.

Pomagają one na myśli odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi jednocześnie zgrzewane i dokładnie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały produkt w opakowaniu jest chroniony we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Stanowi więc dużo popularna konstrukcja. Po zamknięciu procesu zwykle komora rozpoczyna się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na dużą powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów ważni i odporności zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do dużo trudnych wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - wyróżniam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niedużych rozmiarów. Produkty uważają się na zewnątrz urządzenia a do zabiegu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc robi się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o oryginalnych kształtach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z ostatnim pełniejsza ilość pakowanych artykułów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w znaczących sklepach lub domach produkcyjnych doskonalszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania i w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim targu istnieje dużo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na rynku już 50 lat!