Pakowarka prozniowa komorowa

Pakowanie próżniowe daje ogromną zaletę nad tradycyjnymi formami pakowania i chronienia. Produkty włożone w współczesny sposób dłużej zachowują świeżość także są lepsze w transporcie na dalsze odległości.

Pomagają one na myśli odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi jednocześnie zgrzewane i dokładnie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały produkt w opakowaniu jest chroniony we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Stanowi więc dużo popularna konstrukcja. Po zamknięciu procesu zwykle komora rozpoczyna się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na dużą powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów ważni i odporności zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do dużo trudnych wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - wyróżniam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niedużych rozmiarów. Produkty uważają się na zewnątrz urządzenia a do zabiegu jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc robi się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

cdn xl cennikcdn-xl-comarch | Systemy ERP | POLKAS

Pytanie pewne jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o oryginalnych kształtach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z ostatnim pełniejsza ilość pakowanych artykułów na dzień. Dla zastosowań amatorskich czyli w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w znaczących sklepach lub domach produkcyjnych doskonalszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania i w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim targu istnieje dużo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na rynku już 50 lat!