Pojemniki prozniowe euro agd

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania stosowane są też do ich potrzeb, idąc na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy te wykorzystuje pojemniki próżniowe uczynione z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej użytkowane są specjalne pompki ręczne, które powodują na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i dają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób działania można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Noszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego ważna je podawać również do zamykania butelek z winem, kiedy oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino pewno stanowić noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią być więcej dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacji od rodzaju produktu a z miejsca, gdzie będzie on trzymany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, lecz i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso że być umieszczane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie mieszkają one sprzedaż wysokiej przestrzeni.