Pompka tlokowa double quick iii 48 cm intex 68615

Pompa membranowa inaczej określana jest pompą wyporową. Znajduje swoje wykorzystanie między innymi w różnorakich instalacjach do przetłaczania prawie wszystkiego medium. Jej roboczym organem jest plastikowa lub gumowa membrana, która podejmowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej wadą szczególną jest zabieg przecieków, dzięki dlaczego jest wszechstronnie używana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej skorzystanie używa się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w przemyśle mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a także przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, skuteczny i finansowy transport każdego rodzaju cieczy.
Pompy, które działają z wykorzystaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one napędzane sprężonym powietrzem. Ich leczenie otwiera się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na pewną z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia ciągnie w swoją stronę drugą jaka w ostatnim okresie zasysa medium. Następnie ponownie cykl rozprzestrzenia się z odwróceniem kierunków działania.

tanie kasy fiskalne krakówCena kasy fiskalnej. Gdzie tanio kupić? Polkas

Rodzaje pomp
Pompy membranowe przydatne są w różnych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem przydatne są w oryginalnych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe oraz z ciał sztucznych. Dają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a i dużej gęstości. Na zbytu istnieją pompy w wykonaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.