Postep technologiczny zagrozenia

W współczesnych czasach wraz z biegiem technologicznym czynności, które do ostatniej chwili wydawały się być trudne stają się realne. Wszystko dzięki wysokiemu postępowi jaki osiąga się z dnia na doba na swoich oczach.

Nikogo obecnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy użyciu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w nowych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost trudnym do wyobrażenia. Dlatego więcej ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która istnieje swym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to zarówno pojawianie się jeszcze to nowych urządzeń dnia codziennego, jak też stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przypadkiem pewno istnieć tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie samym z biegów jakie niosą ten rodzaj sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Jest zatem przede wszystkim zwiększyć wygodę ich używania przez co zostaną się bardziej wygodne niezależnie od chwili.

https://www.grupa-wolff.eu/2015/03/pyl-drzewny-problemow-bezpieczenstwem-wybuchowym/

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma a też swój drugi element - może stawiać na szwank poczucie własnej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w polach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość włożenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią istnieć węższe niż łepek od szpilki. Dzięki temu stanowią wdzięczne narzędzie prac quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, zwykłego człowieka gra więc jakże fikcja. Ale jeżeli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to wtedy na wszelką hipotezę pada nieco inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może wtedy służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania czasu w konkretnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na technologia wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.