Rozwoj technologii a czlowiek

W ostatnich czasach wraz z biegiem technologicznym czynności, które do tej chwili umieszczały się być trudne zatrzymują się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki działa się z dnia na doba na polskich oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w ostatnich kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Stąd ponad ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje naszym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się jeszcze to innowacyjnych udogodnień dnia codziennego, jak jeszcze stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już z dawien dawna. Przypadkiem prawdopodobnie żyć tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie jednym z biegów jakie mają ten styl sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Jest zatem przede wszystkim zwiększyć wygodę ich korzystania przez co zostaną się bardziej proste niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma a także swój inny aspekt - może wystawiać na szwank poczucie własnej prywatności. W jaki jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w tłach, jakich nie myśleli o możliwość włożenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią istnieć cieńsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu stanowią wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, przeciętnego człowieka gra więc kiedy fikcja. Ale jeżeli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to więc na całą hipotezę pada coś inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może wtedy służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania programu w poszczególnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez powodu na rozwiązanie wykorzystania kamera mikroskopowa będzie tworzyła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.