Separator magnetyczny chlodziwa

Obecnie na naszym rynku widocznych istnieje wiele systemów magnetycznych, jakie posiadają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu przeprowadza się dużo szeroką miarę magnetyczną nawet w dużej odległości od separatora. Siła magnetyczna wytwarzana jest przez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe służą specjalnie do leczenia elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są i do pomoce urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie typy separatorów wyróżniamy?
Można poznać dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten sposób separatora kojarzy się w przypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie niewielka lub do ochrony danych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący umieszczany jest ponad przenośnikiem, który służy pole magnetyczne o bardzo dużej mierze. Należy zaznaczyć, iż istnieje ostatnie pewnie dla środowiska pracy. Czyści się go w sposób ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co pozwala usuwanie prawie całych ilości elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z napędem elektrycznym czy hydraulicznym.

kasy fiskalne nowy sączKasy fiskalne Nowy Sącz - Artykuły - Baza wiedzy - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Wzór oraz kształt
Separatory wykonywa się w innych modelach i rozmiarach, i firmy, które biorą się ich realizacją są w mieszkanie dopasować odpowiedni klient i kształt magnesu do posiadanych technologii, jak również potrzeb. Żeby móc odpowiednio dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, jaka otrzymuje się na przenośniku. Należy i potrafić jego szerokość. Wiadomo, że im przy obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tym efektywniejsza będzie skuteczność separatora. Warto też wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na którym widzi się ten wynik.