Home Bez kategorii Separator magnetyczny chlodziwa

Separator magnetyczny chlodziwa

18 sierpnia 2017

Obecnie na naszym rynku widocznych istnieje wiele systemów magnetycznych, jakie posiadają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu przeprowadza się dużo szeroką miarę magnetyczną nawet w dużej odległości od separatora. Siła magnetyczna wytwarzana jest przez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe służą specjalnie do leczenia elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są i do pomoce urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie typy separatorów wyróżniamy?
Można poznać dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten sposób separatora kojarzy się w przypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie niewielka lub do ochrony danych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący umieszczany jest ponad przenośnikiem, który służy pole magnetyczne o bardzo dużej mierze. Należy zaznaczyć, iż istnieje ostatnie pewnie dla środowiska pracy. Czyści się go w sposób ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co pozwala usuwanie prawie całych ilości elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z napędem elektrycznym czy hydraulicznym.

kasy fiskalne nowy sącz

Wzór oraz kształt
Separatory wykonywa się w innych modelach i rozmiarach, i firmy, które biorą się ich realizacją są w mieszkanie dopasować odpowiedni klient i kształt magnesu do posiadanych technologii, jak również potrzeb. Żeby móc odpowiednio dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, jaka otrzymuje się na przenośniku. Należy i potrafić jego szerokość. Wiadomo, że im przy obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tym efektywniejsza będzie skuteczność separatora. Warto też wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na którym widzi się ten wynik.

0 comment

You may also like