Strategia rozwoju firmy ksiazka

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze etapy bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Stanowi wówczas dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w złotym kierunku i jeszcze w przyjemny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serduszka jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje toż bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle ważne (całe 6 mm), że będzie można je zauważyć w badaniach USG. Niestety, nadal będzie a za malutkie, by docenić jego prawidłowy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, która stanowi w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten termin – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był więc dlatego znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że dodatkowo nie kolej na samodzielne oddychanie, należy za to skoncentrować się na zdrowym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte właśnie w okresie porodu. Od tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.