Szatkownica to pomocnik ktorego nie powinno ci zabraknac w kuchni

Praca w kuchni, gotowanie, czy przygotowanie małych posiłków, staje się coraz to łatwiejsze i co najważniejsze szybsze. Osobiście jestem osobą, która lubi ułatwiać sobie życie w kuchni. Jeśli coś może zrobić za mnie maszyna, czemu mam to robić sama. Oczywiste jest, że ona to zrobi lepiej i dokładniej, a ja zaoszczędzę czas.
Moim ostatnim, nowym odkryciem, jest szatkownica do warzyw elektryczna. Mam ją pół roku i zaczęłam się zastanawiać jak ja mogłam się w ogóle bez niej obchodzić w kuchni.


Sprawa wygląda dość prosto. Biorę warzywo, sekunda jeden guzik i mamy albo sałatkę warzywną, albo ziemniaki starte na placki ziemniaczane, czy cebule posiekaną bez łez. Brzmi nieprawdopodobnie? Też tak myślałam do czasu, kiedy nie spróbowałam użyć szatkownicy do warzyw w swojej kuchni.
Obecnie na rynku mamy mnóstwo rodzajów takich szatkownic do warzyw elektrycznych. To, że są one elektryczne to bardzo ważna sprawa. Duża moc urządzenia pozwala na długą i wydajną prace. Ja aktualnie skusiłam się na szatkownicę, która jest po prostu dodatkiem, nakładką do mojej maszynki do mielenia mięsa. Cudowne rozwiązanie, lubię taki urządzenia wielofunkcyjne. Posiadam około pięciu, sześciu równych nakładek do szatkownicy, każdy posiada inne ostrza i ma inne zastosowanie, nadaje się do innego rodzaju warzyw. Wszystko jest zrobione, ze świetnego metalu, który nadaje się do mycia w zmywarce, nie rdzewieje i nie tępi się. Osobiście nie wymieniłabym jej na nic innego.
Szatkownica do warzyw elektryczna jest prosta do złożenia, ma nadstawkę do wkręcenia do maszynki, oraz kilka ostrz. Elementów nie jest dużo, a jest naprawdę wielofunkcyjna. Obecnie udało mi się przetestować chyba już wszystkie ostrza. Świetnie szatkuje marchewkę, na małe i duże kawałki. Dobrze też się sprawdza, przy przygotowywaniu ziemniaków na placki ziemniaczane. Ogórek na mizerie kroi się w sekundę, a cebulę na drobną kosteczkę. Dodatkowo nawet z serem żółtym radzi sobie świetnie czy chcemy plastry, czy paseczki, wystarczy tylko wybrać odpowiednią nakładkę.
Z opinii innych wiem, że każda szatkownica w kuchni to skarb. Warzywa są zdrowe, warto o nich nie zapominać w swoich daniach, a ich przygotowanie dzięki szatkownicy to bardzo proste zadanie.