Test ciazowy z rossmana

Osoby starające się o dziecko, a ponad te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które zapewnią lub same wykluczą obawy (czy te możliwość) na pokrycie. A jakie są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym a jednocześnie najbardziej charakterystycznym objawem wybiera jest rzeczywiście brak okresu. Nie korzysta jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić spowodowane wieloma czynnikami, między innymi stresem i wadą. Z różnej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza wydarzenia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za toż jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w ziemiach 20. Oto lista objawów, których możesz (ale nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie planują na punktu przygotowanie przyszłej matki nie wyłącznie do określonego noszenia dziecka w biegu tych 9. miesięcy, ale oraz do następnego wychowania. Dlatego, z początku rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki prostsze i niższe. Nudności i wymioty. To chyba najbardziej popularny i częsty objaw ciąży. Dokuczają one zwłaszcza w porach wczesnoporannych, a trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w centralnej ciąży (ale i tutaj są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy radości i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co pozwala objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie jest o znacznie większe wśród osób, które mieszkają w stałym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź też całkowita zmiana smaku. To, iż w ciąży jesteśmy w okresie zjeść wszystko, co siedzi na bliskiej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra umieszcza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w polskim organizmie.

Gdy zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Niestety istnieje też powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dużo odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (i wtedy nieco często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie ufajcie więc filmom i serialom, które uczą nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Każda osoba jest bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, jedyny sposób.