Uzytecznosc szatkownic do warzyw

W dzisiejszych czasach coraz bardziej dbamy o higieniczny tryb życia: uprawiamy sporty, kupujemy naturalne kosmetyki i staramy się zdrowo odżywiać. Badania naukowców wykazały jednoznacznie, że na zwiększenie długości życia istotny wpływ ma dieta warzywna. Szatkownice do warzyw mogą znacząco ułatwić pracę w kuchni przy przygotowywaniu zbilansowanej i bogatej w witaminy diety.

Dzięki nim przygotowanie potraw, na które składają się spore ilości pokrojonych lub startych jarzyn, będzie szybsze i łatwiejsze. Szatkownice do warzyw usprawnią nam pracę podczas przygotowywania placków ziemniaczanych, surówek (np. z marchewki czy kapusty), zup czy choćby frytek. Na rynku są różnorakie szatkownice do warzyw. Możemy przebierać w ofercie ręcznych, elektrycznych czy profesjonalnych urządzeń. Najtańsze są ręczne, droższe są elektryczne szatkownice do warzyw, a najwięcej zapłacimy oczywiście za urządzenia przeznaczone dla gastronomi. Ręczne szatkownice do warzyw zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, często są składane, co ułatwia ich przechowywanie w niewielkich kuchniach. Elektryczne szatkują, mielą i kroją bez użycia naszej siły w bardzo krótkim czasie, zaś te profesjonalne wykonane są w znakomitej jakości, a więc – posłużą całe lata.

Szatkownice do warzyw zazwyczaj wyposażone są w kilka noży-przystawek. Dzięki nim możemy rozdrabniać warzywa na kostkę, plastry, grube lub cienkie wiórki, słupki, paski faliste itp. Wszystkie kawałki są jednakowej wielkości, dzięki czemu potrawa wygląda apetyczniej.
Szatkownice do warzyw szczególnie doceniają pracownicy gastronomii. Używając ich, mogą zaoszczędzić nawet kilka godzin pracy. Rodzicom małych dzieci, którym w początkowym okresie nauki jedzenia należy dość dokładnie rozdrabniać pokarm, tego typu urządzenie również może znacząco ułatwić życie. Szatkownice do warzyw zazwyczaj posiadają także weganie i wegetarianie, czyli osoby, których jadłospis składa się głównie z produktów pochodzenia roślinnego.
W tę funkcję mogą być wyposażone roboty multifunkcyjne. Malaksery bywają wyposażone w dodatkowe norze, a maszynki do mielenia mięsa w akcesoria umożliwiające tarcie lub krojenie. W zasadzie trudno byłoby znaleźć dom, w którym szatkownice do warzyw nie są obecne.
Jeśli znaczną ilość posiłków przygotowujemy sami, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt. Dobrze dostosowane do potrzeb użytkowników szatkownice do warzyw są przez nich chętnie używane i doceniane za wygodę i sprawną pracę w kuchni.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl