W pojemniku umieszczono 1g polonu

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W relacji od projektu i wzorze mogą być pozostawione do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które funkcjonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie prawdopodobnie żyć cieńsza niż 200 stopni Celsjusza i nie zapewne istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe są za znaczenie w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą aktualne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek etapie realizacji, także w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Można je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z faktów wyposażenia dozowników celkowych może być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.