Wykroczenie skarbowe a wpis do krk

http://erp.polkas.pl/wdrozenie-systemu-informatycznego-a-koszty/Optymalizacja procesów biznesowych czyli jak obniżyć koszty w Twojej firmie? | Systemy ERP | POLKAS

Kolega z zaprzyjaźnionego przedsiębiorstwa zaręcza, iż jego odczuwana kasa fiskalna istnieje w całym kształcie i oferuje sprzedaż kasy fiskalnej za połowę ceny? Nie dajmy się wykorzystać na pozorne oszczędności. Do obrotu kasy, która była używana musimy doliczyć koszt wymiany pamięci fiskalnej oraz czas stracony na załatwianie sytuacji w US. I nie będziemy mogli ubiegać się o ulgę za zakup, która stanowi nawet 90%!

To absolutne, że w obliczu nowych kosztów szukamy sposobów, by jak bardzo zaoszczędzić i stworzyć bardzo pomocnej transakcji. Nasze przedsiębiorstwo rozwija się i dostarczamy jeszcze wiele pracy czy usług konsumentom detalicznym. W pewnym elemencie niezbędne staje się zakupy i rejestracja kasy fiskalnej. Koszt tego narzędzie że nas nieco przerażać, co istotnym torem towarzyszy nas do szukania tańszych rozwiązań. Kolega z otoczenia zapewnia nas, że jego stosowana kasa fiskalna jest zupełnie gładka także może nam ją sprzedać za małą cenę? A że dotrzemy na używane kasy fiskalne na wyprzedażach w budowy? Takie propozycje są bardzo atrakcyjne. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno używanej kasy, obliczmy całkowite koszty i pomyślmy, czyli taka opcja tak się opłaca.

Taniej, ale zawsze drożej
Przede ludziom musimy umieć, że używana kasa finansowa była zapisana w Urzędzie Finansowym na drugą osobę. Zgodnie z obecnymi przepisami nie możemy posiadać z takiej kasy w lokalnej firmie. Jeśli to spowodowali, to powiedzieli wykroczenie skarbowe. Również w świetle przepisów nie możemy nabyć urządzenia bezpośrednio od kolegi – w takiej umowy musi pośredniczyć jednostka serwisowa producenta. Używana kasa fiskalna przede każdym musi zostać wyrejestrowana przez ostatniego użytkownika. Wraz z narzędziem sprzedający musi dać nam protokół z Urzędu Skarbowego, w obcym przypadku nic nie możemy z naszą kasą zrobić. Dopiero po okazaniu odpowiednich dokumentów serwisant producenta może zająć się wymianą modułu finansowego i sfiskalizować kasę na własną firmę.

Zatem warto naszą pierwszą kasę fiskalną kupić u autoryzowanych sprzedawców. Takie mieszkania jak kasy fiskalne kraków świadczą nie tylko bogaty wybór urządzeń fiskalnych ale jednocześnie usługi serwisowe.