Wyposazenie malej gastronomii uzywane

Choć “mała gastronomia” z nazwy brzmi raczej miło i niegroźnie, to potrzeba wiedzieć, że nawet najmniejszy biznes nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, a z czego czynić Oto krótki poradnik dla młodej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie dobra. Ekspres to substancja również nie warto na nim żałować, jednak czasem przedstawia się kupić dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupią ciasta, jeśli będą postrzegać, że wyglądają apetycznie i kusząco zza witryny. Warto postawić ją przy kasy, to użytkownicy będą kupić chętniej.
3. Stoły i stoliki – to rzeczywiście podstawa. Mały lokal nie wymaga znacznej kwocie mebli, więc tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, jakie nie będą zużywać się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to podstawa!
6. Lampy – koszt duży, jednak dobrych lamp nie potrzeba będzie wymieniać, a później nie będziesz mocno inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. A do pieca przyczynią się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wnętrze to ale nie tylko wymienione wysoko sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują także śniadania, a może dodać się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Duże są oraz elementy wystroju, a przy małym domu nie warto szaleć przy zakupach, bo mieszkanie będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie sprzęty, które same stanowią ozdobę, do tego pewien tematyczny obraz lub zdjęcia i ewentualnie menu w atrakcyjnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym pomieszczeniu to sprawa kluczowa. Przydałby się także stojak na wieszaki, ale jeżeli zależy nam na wyższej przestrzeni, można po prostu rozwiązać na granicy ładne haczyki, w obecny technologia kurtki nie będą posiadać drugiego miejsca. Warto myśleć o tym, że sporą część sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba ale zawsze sprawdzić stan używanych rzeczy.