Zenski uklad rozrodczy biologia

Witam serdecznie w następnym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W nowym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, niczym on dotyczy. Zachęcam do lektury.
Z porady na tło rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy liczy się na fizyczne i wewnętrzne. Do ostatnich innych zaliczamy, kiedy można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie daleko jest i narządów zewnętrznych, wówczas nie będziemy się im patrzyć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on z rogu macicy do samego jajnika. Ponieważ osoba jest dwa jajniki, są i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej spotyka się w obecnych czasach nowotwór tego procesu. Dlatego tak znaczące jest, aby wykonywać regularnie badanie zwane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o podobnej wartości do męskich jąder. Wytwarzają one komórki jajowe, których celem bycia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego wielka masa stanowi jeden dekagram.
Macica jest narządem, w jakim wypełnia się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt zbliżony do gruszki. Kobieta, jaka nie miała również okazji narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najpełniejszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki obecnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Zatem do niej nakładane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeżeli szuka o żeńskie narządy rozrodcze. Do ustalenia w nowym artykule.