Zimne napoje domowej roboty

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o zapoznać się tworzyć je temuż. Jest wówczas nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale same większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wejdą z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można dostać o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najpopularniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest słodki, dobry i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można mieć jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na wszelkim stoisku. Dobrym podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita kompozycja będzie znakomitym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe skutki to znowu nie wszystko. Powinien pamiętać poważni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu jest dużo takich efektów i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak zaspokoi nasze wyglądania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie tylko do deserów owocowych, ale jeszcze na przykład do wykonywania mrożonej kawy.